Free Web Hosting | free host | Free Web Space | BlueHost Review

 ÜNYE FOTOĞRAFLARI

ÜNYE RESİMLERİ
Ünye'den
Eski Ünye Resimleri
Çamlık
Çınar
Dağlar
Deniz
Gurûb (Günbatımı)
Canlılar
İnsanlar
Kale
Kış
Konaklar / Evler
Köyler
Mağaralar
Meyveler
Tarihî Eserler
Tulû' (Gündoğumu)
Uzay Fotoğrafları
Yakın Çevre
Yunus Emre

TÜRKİYE'DEN

     Ünye fotoğrafları sayfamızı zengin bir muhtevâ ile yenileyerek sunuyoruz. Bu sayfalarda koleksiyonumuzdan seçilmiş toplam 300 civarında fotoğraf takdim edilmektedir. İsim belirtilmemiş olan fotoğraflar Mürselin Güney tarafından çekilmiştir.

     Ünye eşsiz tabiî güzelliğinin yanı sıra, mîmârî yapı ve şehir dokusu olarak da Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri idi. Ancak 1970'li yıllardan itibaren hızlanan kötü yapılaşma ve hızlı nüfus göçü sebebiyle şehir dokusu onarılamaz biçimde bozuldu.

     Artık Ünye'ye yakından bakıldığında bütünüyle güzel demek çok zor. Şehrin sâhilini neredeyse 5 kilometre boyunca kesintisiz olarak kaplayan devâsâ apartmanlardan meydana gelen bir duvar mevcut. Güzelikleri görmek için Ünye'ye ya çok uzaktan, ya da gece bakmak gerekiyor. Apartmanlara sırtınızı verip yüzünüzü denize dönmek de bir başka tercih olabilir. Meraklı ve sabırlıysanız, apartmanları atlayıp gerilere gidebilir, eski güzel ev ve konaklardan geriye kalan pek az örneği hayranlıkla seyredebilirsiniz. Bu arada Ünye'de ve Türkiye'de kaybedilen böylesi güzellikler için ağlamayı da ihmal etmeyin lütfen.

     Ünye'nin yakın çevresi olan Fatsa, Terme, Akkuş, Niksar, Kumru'dan bazı resimler "Yakın Çevre" başlığı altında yer almaktadır. Ayrıca yurdumuzun çeşitli yörelerinin güzelliklerini yansıtan fotoğraflar da "Türkiye'den " başlığı altında izlenebilir.

     Çektiğiniz fotoğrafların sayfalarımızda yer alabilmesi için murselin@yahoo.com elektronik posta adresine veya "Dr. Mürselin Güney, Fevzipaşa Cad No 27 Kat 1 Fatih İSTANBUL TÜRKİYE" posta adresine gönderebilirsiniz.

ANASAYFA